Search
  • gamze54

İsveç’te Okumak İçin 7 Şahane Nedenİsveç, yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler açısından ilk tercihler arasında yer alır. İsveç’te üniversite eğitimi almanın bireylere sağlayacağı avantajlar bu ülkeyi öğrenciler açısından cazip hale getirmektedir. Kuzey Avrupa’nın en gözde ülkelerinden biri olan İsveç’te eğitim almak isteyen öğrenciler, bu konudaki bilgi yetersizliğinden dolayı kimi zaman çekingen davranabilmektedir. Ancak İsveç’te üniversite eğitimi almak, ulaşılması imkansız bir hayal değildir. Dilerseniz bu konu ile ilgili olarak Bunguo ile irtibata geçebilir ve yurt dışı eğitim konusunda hizmet veren deneyimli danışmanlarımızdan destek alarak İsveç’te eğitimin ayrıcalıklı dünyasına adım atabilirsiniz!


İsveç Eğitim Sisteminin Küresel Başarısı


İsveç’te üniversite eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri, ülkenin eğitim sisteminin tüm dünyada kabul gören başarı düzeyidir. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamalarında daima üst sıralarda yer alan İsveç üniversiteleri hem eğitim sırasında hem de eğitim sonrasında öğrencilere pek çok katkıda bulunur. Özellikle teknik alanlarda eğitim veren İsveç üniversitelerinin mezunları dünyanın hemen her bölgesinde nitelikli kariyer olanaklarına kavuşmaktadır.


Farklı Kültürlere Karşı Hoşgörü İklimi


İsveç’i üniversite eğitimi açısından diğer ülkelerden ayıran en önemli özelliklerden biri, farklı kültürlere duyulan saygıdır. Hoşgörü iklimi öğrencilerin yabancı olmaktan kaynaklanan endişelerinden uzaklaşarak mutlu bir eğitim yaşamı geçirebilmesi noktasında büyük önem arz eder. Genel suç oranının düşük olduğu ülkede yabancılara yönelik nefret söylemleri ya da doğrudan saldırılar yok denilebilecek düzeydedir. Bu da barış ve hoşgörü iklimi içerisinde bir eğitim sürecinin yaşanması anlamı taşır.


Uluslararası Kariyer Olanağı


İsveç’te üniversite eğitimi alan öğrenciler, kariyerlerine dünyanın farklı ülkelerinde devam edebilme olanağı elde etmektedir. Dünyaca kabul gören İsveç üniversitelerinden alınacak diplomalarla farklı ülkelerde hem akademik alanda hem de iş alanında nitelikli kariyer olanakları mevcuttur. Özellikle bu ülkede aldıkları eğitimden sonra Türkiye’ye dönen ve kariyerine burada devam etmek isteyen öğrencilere açılacak kapıların sayısı oldukça fazladır.
Temiz Çevre, Güvenilir Ülke


İsveç, tüm ilgi çekici özelliklerinin yanı sıra temiz atmosferiyle de ön plana çıkmaktadır. Hava kirliliğinin en düşük düzeyde olduğu ülkelerden biri olan İsveç’te doğaya saygı yüksek seviyededir. Ayrıca İsveç, dünya üzerinde kuzey ışıklarının çıplak gözle izlenebildiği nadir ülkelerden biridir. İsveç’i öğrenciler açısından tercih sebebi kılan hususlardan bir diğeri de güvenli olmasıdır. Farklı değerlendirme kuruluşları tarafından her yıl yapılan suç sıralamalarında İsveç, en az suç işlenen ülkeler listesinin başında gelmektedir. Bu da hem öğrencilerin gönül rahatlığı ile eğitimlerini tamamlayabilmesi hem de ailelerin çocuklarıyla ilgili endişe taşımaması adına değerlidir. İsveç’te farklı kültürlerden pek çok insan, nefret ve ötekileştirmeden uzak bir biçimde, barış içinde yaşamaktadır.


Zengin Sosyalleşme Olanakları


Sosyal yönü güçlü olan öğrenciler açısından İsveç ideal bir seçimdir. Zira ülkede dört mevsim boyunca pek çok etkinlik düzenlenmektedir. Zengin sosyalleşme olanakları sayesinde öğrencilerin her türlü sosyal aktiviteyi ya da eğlenceyi rahatlıkla bulabilmesi mümkündür. Ayrıca seyahat olanaklarının geniş olması ve çevre ülkelerle ulaşım kolaylığı öğrencilerin hafta sonunda bile başka bir ülkeye seyahat edebilmesine imkân tanımaktadır.Eğitimde Yaratıcı Düşünce Yaklaşımı


Yaratıcı düşünce, eğitim felsefesinin temel taşlarından biri olmasına rağmen Türk eğitim sisteminde yeteri kadar üzerinde durulan bir kavram değildir. İsveç’te üniversite eğitimi alacak olan öğrenciler açısından bu durum tamamen farklıdır. Zira İsveç üniversiteleri eğitimde yaratıcı düşünce yaklaşımını benimsemiştir. Teorik eğitim ülkenin eğitim sisteminin çok düşük bir kısmına denk gelmektedir.


Yaşayarak Yabancı Dil Öğrenme İmkânı


Yabancı dil öğrenme kolaylığı yurt dışında üniversite eğitimi alan her öğrenci için geçerli olan bir durumdur. İsveç’te yabancı öğrenciler için sağlanan üniversite programlarının büyük bir kısmının dili İngilizcedir. Ayrıca ülkede İngilizce konuşma oranı da oldukça yüksektir. İsveç’te üniversite eğitimi alan bireyler yaşayarak dil öğrenme gibi büyük bir ayrıcalığa sahiptir. Üniversite eğitimlerini tamamlayan kişiler ileri düzeyde İngilizce konuşabilme ve yazabilme yeteneklerine de sahip olmaktadır.


İsveç’te eğitim olanakları, yaşam koşulları ve çok daha fazlası için Bunguo yanınızda! Tüm sorularınız için bize e-posta, telefon veya DM yoluyla ulaşabilirsiniz.


64 views0 comments

Recent Posts

See All
bunguo-logo-03.png