İlk gittiğimde aslında daha gitmeden önce bile internetten, giden kişilerin yorumlarından, “marketlerde aşağı yukarı neler var, fiyatlar neler” diye bu denli ince ayrıntıları bile merak eder olmuştum ama pek bir sonuca ulaşamamıştım açıkçası, bir de insan ilk defa yurtdışı deneyimi yaşayacak olunca en detay şeyleri bile merak eder hale geliyor. Gittiğimde de ilk yaptığım şey evimin yakınındaki markete uğramak olmuştu. Açıkçası bizim bildiğimiz şeyler dışında, yabancı kalacağımız, veya eksik kalacağımız bir durum yok, eğer domuz eti yemiyorsanız kırmızı et ile ilgili bir ürün alacağınız zaman içindekiler kısmını okuyup öyle almanızda fayda var bunun yanı sıra zaten diğer tüm ürünleri gördüğünüzde yabancılık çekmeyecek ve markaların %90 aynı olduğunu görünce siz de rahatlayacaksınız.

Fotoğrafını çekmeyi unuttuğum için sadece size ekstra söyleyebileceğim bilgi şudur; Burada meyveler bizdeki gibi kilo ile değil adet fiyatı ile satılıyor ya da küçük tane olarak sayılabilecek meyveler ise paket halinde satılıyor. (Ama gözünüz korkmasın adet dediysem pahalıya kaçan bir durum olmuyor. 🙂 )

Aşağıda örnek olması için birkaç tane görsel paylaşıyorum;

İrlanda’da bulunan ”LIDL, CENTRA, TESCO, ALDI” vb. Bulunan tüm marketlerdeki ürünler ve ürün bilgileri;

          

 

“Bunlar LIDL Market’te bulunan bazı temel ürünler ..”

Dublin’de şehir merkezinde bulunan “Ayla Turkish Food’s” süpermarketinde bu çektiğim temel ürünleri bulabilirsiniz ve Türkiye ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü ürün bulunmaktadır.

 

Ve yine her yerde görebileceğiniz “Centra” süpermarketinde bulabileceğiniz belli başlı ürünler de bunlar

 

Leave a Reply